Wednesday, Jun 19, 2024
HomePosts Tagged "појадок"

Нема полесна и повкусна варијанта за добро утро: едноставен и здрав појадок на кој нема да му одолеете. Потребни состојки: * 8 кришки леб (по ваш избор) * ½ кг брокули * 2 лажици масло за јадење * 3 чешниња лук (ситно рендани) * Сол и бибер по вкус * 50 грама рендано

Read More

Не залудно велат дека денот по утрото се познава. Убавото започнување на денот ќе ви донесе многу енергија и позитивни мисли. Но, здравите утрински навики водат и кон долговечност. Еве неколку утрински активности со кои ќе си го продолжите животот: Дишете длабоко. Кога се будите наутро отворете

Read More

  Квалитетните утрински намирници можат од старт да ве подготват за убав ден во кој ќе имате енергија да ги завршите сите обврски . Откажете се од навиката да излегувате од дома сосема гладни бидејќи тоа е лоша пракса која ќе направи да се чувствувате омалаксано

Read More