Tuesday, Jun 6, 2023
HomePosts Tagged "плажа"

Плажата Шејтан Лимани се наоѓа на 20 километри североисточно од градот Ханија на Крит, поточно во близина на аеродромот. Во средината на див предел не може да се очекува ништо помалку од убавината која ќе ве остави без здив. Малата плажа со нереално тиркизно море е

Read More

Мајката, блогерка Џесика Н. Тарнер не се срами од своето тело. По две бремености и природни породувања, нормално е и таа да има одредени несигурности во врска со своето тело. Сепак, таа не дозволува тоа да и застане на патот во нејзиното уживање за време

Read More

На големата плажа во албанскиот пристанишен град Драч, во морските води, полицијата го пронашла телото на македонскиот државјанин С.Ш. жител на Скопје. Од полицијата информираат дека станува збор за лице на возраст од 65 години, кое било на одмор со семејството. Телото кое било пронајдено

Read More

Една од највозбудливите плажи на светот е дефинитивно Махо на Карибскиот остров Свети Мартеен поради близината на единствениот аеродром „Принцеза Јулијана“. Додека плажата е преполна со посетители често полетуваат и слетуваат најразличен вид на авиони, а понекогаш се фаќаат и вакви моменти, кога Боинг 747

Read More

Момче од Гостивар на 18 годишна возраст вчера по добиен напад починало на плажата Градиште кај автокампот во Охрид. Тој почнал да се грчи откако му се слошило ноќта околу 20 часот, а интервенцијата на Итната помош не дала никакви резултати. Наредено е да се

Read More

Сите велат Охрид има високи цени, напротив, има цени за секого. Започнувајќи од 50 денари кафе на Градиште II и III на плажа е конечно нормални цени за пијалоци. За љубителите на алкохолните пијалаци има од 70 денари па нагоре, што навистина се пристапни цени за

Read More

Автомобил влета меѓу голем број луѓе кои уживаа на плажата во познатото туристичко место Кушадаси во егејската покраина Ајдин, при што загина едно лице а четири други се повредени. Возачот на автомобилот, кого медиумите го идентификуваат како 84-годишен локален жител, ја загубил контролата над возилото

Read More

Веќе е одбрано идејното решение за новата модерна плажа во охридско Подмоље која треба да почне да се гради кон крајот на оваа или следната година. Најавата за новиот туристички проект ја дадоа министерот за транспорт Мисајловски и екс премиерот Никола Груевски при посетата на

Read More

Секоја година во последниве девет години, плажата во близината на градот Конгао во кинеската покраина Шандпнг ја преплавуваат алги. Алгите, се размножуваат со толкава брзина што во јули 2013 имаше толку многу што може да ја прекријат површината на државата Конектикат. Проблемот настанал во 2007 година кога

Read More