Monday, Oct 2, 2023
HomePosts Tagged "платформа"

По насилните настани во Собранието се огласи и официјална Тирана. Министерката за одбрана на Албанија, Мими Кодели вели дека Албанците никогаш не биле, ниту ќе бидат пречка за развојот на Македонија, напротив тие силно се борат за што подемократска Македонија. “Оваа блокада, како што разбирам, ќе

Read More

Ако ние денеска на ВМРО-ДПМНЕ му понудиме амнестија, ќе исчезне платформата, ќе исчезнат протестите, рече во четврток вечер портпаролот на СДСМ Петре Шилегов, гостувајќи во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21. „Ова е апсурдна ситуација. Претставниците на ВМРО-ДПМНЕ мoлат по Европа да бидат амнестирани нивните функционери.

Read More

Не ги навредувајте Албанците, побара пратеникот на ДУИ, Џевад Адеми од Антонио Милошоски и од другите пратеници на ВМРО-ДПМНЕ. - Сè има граница, и клеветата, и инсинуацијата. Милошоски, од кога ти пречи таканаречената Тиранска платформата која не постои. После 29 јануари? Ни пред 29 јануари,

Read More

Агенцијата Маркет Висион од Скопје формираше онлајн панел за истражувања Прашалник, достапен на www.prashalnik.mk, каде сите оние што се заинтересирани ќе можат бесплатно да се регистрираат и да заработат учествувајќи во анкетите кои ќе се спроведуваат преку оваа платформа. Се почесто во светот, онлајн истражувањата

Read More

Сојузот на Aлбанците, формиран неодамна од Движењето за реформи на ДПА предводено од струшкиот градоначалник Зијадин Села и од партијата НДП, ја одржа првата средба на работните групи на партиите, кои имаат цел да изработат заедничка платформа за претстојните парламентарни избори. Средбата се одржа во

Read More