Sunday, Aug 1, 2021
HomePosts Tagged "писта"

Решма Куреши е деветнаесетгодишна девојка од Индија која прежива напад со киселина, по што лицето трајно и е оштетено. Оваа силна девојка одлучи нејзиниот живот да го посвети на мисијата за охрабрување на други девојки и жени да продолжат со нивните животи дури и по

Read More

Карго авион на ДХЛ ја прелетал утринава пистата на аеродромот Орио ал Серио во Италија, а успеал да сопре дури откако ја пробил заштитната ограда и излегол на автопатот на кој во тој момент немало автомобили. Повредени при несреќата нема, информираа италијанските власти. Инцидентот се случил

Read More

Глеткава изгледа како да е скриена камера, но во суштина ова навистина се случило на аеродромот Фјумичино во Рим, пренесува Дејли мејл. На пистата на аеродромот во Рим авион од 36 тони на авиокомпанијата Ибериан ерлајнс заедно со 90 патници имал технички проблеми. Бидејќи возилото што

Read More

Французин заспал на аеродромот „Александар Велики“ во Скопје, чекајќи го летот за Виена, а потоа ја скршил вратата на еден од излезите од Аеродромот, гејт 201 и трчал кон авионот на пистата. Триесет и двегодишниот Французин по извршената контрола на аеродромот околу 4.30 часот заспал

Read More

Нема крај на драмите на аеродромот во Истанбул. Авион „Airbus A310-300“, кој летал од Техеран до Истанбул, се удри во бетонски ѕид за време на слетувањето. Патничкиот авион излетал од пистата и се заглавил во ѕидот, зад која имало паркирано автобус. Ударот во ѕидот не успеал

Read More