Wednesday, Feb 28, 2024
HomePosts Tagged "пилешко"

Брзо и вкусно, идеално за подготовка кога сте во брзање или кога не сакате да се задржувате во кујна подолго време Потребни состојки: * 6 пилешки копани * 125 гр. шампињони * 230 мл. супа * 100 мл. суво бело вино * 80 мл. павлака * 2 лажици сенф * 30 гр. путер *

Read More

Предлог за брз и лесен ручек кој нема да ви одземе премогу време за подготовка. Потребни состојки: * 6 пилешки копани * 125 гр. шампињони * 230 мл. супа * 100 мл. суво бело вино * 80 мл. павлака * 2 лажици сенф * 30 гр. путер * 10 гр. масло * 3 чешниња лук *

Read More

Хрватското Министерство за земјоделство објави дека од продажба се повлекува меленото пилешко месо на „Ледо“, во пакување од 500 грама, со датум на замрзнување 11 мај 2015 година и рок на употреба до 11 јуни 2016 година, поради пронајдена бактерија салмонела. Производител на контаминираното пилешко месо

Read More

Брза и Вкусна идеја за вашиот денешен ручек. Пилешко со копмпири и боранија. Состојки: Пилешки гради (стек) - 2-3 парчиња Млади компири - 6-7 парчиња Домати - 2-3 парчиња Боранија – 100 грама Лук - 2-4 чешниња Маслиново масло - 3 лажици Сол, бибер, зачини – по вкус Измијте и исушете ги стековите, исечете

Read More