Wednesday, Mar 29, 2023
HomePosts Tagged "пијалок"

Кога организмот е полн со токсини, црниот дроб не може нормално да ја извршува својата функција. Поради тоа, слабеењето се случува значително побавно, а дебелеењето значително побрзо. Црниот дроб е најважниот фактор кој влијае на тоа дали ќе ослабеме и колку. Токму затоа, многу луѓе

Read More

Кога омилениот пијалок ќе го искомбинирате со овошје како бананата, знаете дека ја имате добитната комбинација за добро утро кое ќе резултира со одлично расположение во текот на целиот ден Потребни состојки: * 250 мл сварено и изладено инстант кафе * 1,5 банана исечена на парчиња * 250 мл

Read More

На секој организам одвреме-навреме му е потребна детоксикација. Ако сакате да го замените утринското кафе со поздрава варијанта, ова е вистинскиот микс за вас. Овој пијалок ќе ве освежи и ќе ве наполни со енергија. Потребни состојки: * Малку млад спанаќ * 2 јаболка * 1 банана * 3 парчиња

Read More

Популарниот пијалок, чиј рецепт потекнува од стар белградски мајстор, сега може брзо и лесно да го подготвите и во вашиот дом. Имајте боза во било кое време и за било која прилика, затоа што претставува поздрава замена за нездравите купечки сокови. Состојки: * 5 литри вода * 4

Read More

Во ова видео ќе видите како да го изладите вашиот пиалок за само 2 минути. Како што гласи гласи вториот закон за термодинамика: ''две супстанци со различна температура достигнуваат термален еквилибриум по поминато време..'' <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/H6ncuv3gewI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>  

Read More

По уживањето во обилната храна, потербно е чистење на организмот. Тоа е најлесно да го направите со пијалок од само две состојки, ѓумбир и лимон. Пвој пијалок е брз и едноставен да го направите и е одличен избор да го исчисти телото од токсините. Ѓумбирот е

Read More