Tuesday, Sep 28, 2021
HomePosts Tagged "песна"

Баладата Херој е новата песна на Викторија Лоба за која се промовираше видео запис на нејзиниот YouTube канал. Нумерата е во етно стил, комплетно напишана и продуцирана од композиторот Роберт Билбилов. „Херој е песна која буди многу емоции, посветена на мој многу драг пријател и за

Read More

Адам Ламберт се врати на музичката сцена со нова песна насловена  „Two Fux“. Оваа нумера содржи силна порака која ги допира сите а најмногу LGBT+ заедницата, затоа што ги охрабрува луѓето да живеат по свое без разлика што мислат другите за тоа и да најдат сила во

Read More

Големиот хит на балканската ѕвезда Бајага и Инструктори „Верујем, не верујем“, неочекувано доби верзија на руски јазик „Верю - не верю“, во изведба на московскиот бенд „The Peaсe Dukes“. „Навистина ми се допаѓа нивната верзија на мојата песна. Ми се допаѓа енергијата, а и спотот

Read More

Популарната пејачка неколку месеци вредно работи на новите песни, а додека не биде објавен нејзиниот нов албум, Пинк ги здружи силите со прославениот американски кантри музичар, Кени Чесни, со кој сними романтичен дует. Нумерата ќе се најде на новиот албум на Кени под назив „Cosmic

Read More

Групата „Kings of Leon“ се врати на музичката сцена со песната „Waste a moment“. Станува збор за првиот сингл од нивниот предстоечки албум „Walls“. Песната сега доби и видео-презентација. После виде-најавата за песната „Waste a moment“ момците од групата „Kings of Leon“ побрзаа да им

Read More

Со цел да се избори со големата тага поради губитокот на својот сопруг Рене Анжелил, Селин Дион се посвети на работа. После песната „Encore Un Soir“, која ја посветила на мажот, сега на ред дојде нумерата која на пејачката ѕвезда ќе и помогне „да продолжи

Read More

Американската пејачка Деми Ловато на својот последен концерт ги воодишеви обожавателите кога ја отпеа хит нумерата на британската ѕвезда Адел. Деми Ловато со Ник Џонас во рамките на заедничката турнеја „Future Now“ стигна и до Кливленд. За тој концерт, Деми одлучи да ја изненади публиката

Read More

Големиот хит на групата „The Black Eyed Peas“, „Where Is the Love“ објавен во 2013, а 13 години подоцна добива нова верзија, за жал, поради тажни причини- борбата против вооруженото насилство. Пристигна и спот во кој учествуваат голем број на светски познати лица. Во новиот

Read More

Одбраната на британската поп пејачка Џеси Џеј го убедила Апелациониот суд во САД дека тврдењето на еден калифорниски текстописец околу кражбата на нејзиниот хит од 2011 година „Домино“ е невистинита. Деветиот апелационен суд во САД наведува дека калифорнискиот музичар Вил Лумис не докажал дека Џеси

Read More