Wednesday, Jun 19, 2024
HomePosts Tagged "патување"

Можеби островите Иос и Кос се поврзуваат со добра забава, а пак  Родос и Крит за семејните одмори, тогаш Закинтос е нешто помеѓу. Поголемиот дел од плажите и градовите  се лоцирани на јужниот и источниот брег, додека западниот и северниот е претежно планински, често со

Read More

Краток пат на запад му го пременил животот на Joe Hendricks. Кога се вратил дома во Нешвил Joe почнал да размислува како би може да патува цел живот без да троши пари за преноќување во хотели, потоа го пронашол Airstream кој е вид на приколка која

Read More

Mинистерот за надворешни работи, Никола Димитров донел решение со кое се укинува тајноста на сите документи кои се однесуваат на службените патувања на шефот на дипломатијата и на сите вработени во МНР, соопшти вчера МНР. Ова значи дека документите поврзани со службени патувања на вработените во

Read More

Кога Jonathan Kubben Quiñonez ја напуштил својата работа како бизнис консултант, ја продал својата кола и купил карта за Куба во еден правец, можеме да претпоставиме дека неговата мајка била загрижена. Jonathan веќе една година патува низ светот и посетува прекрасни места од каде што испраќа „успокојувачки“ фотографии

Read More

Автобуските тури кон Грција, кои поминиваат низ Македонија, се одвиваат според планот, но Србите се плашат да патуваат во Македонија. Тамошните медиуми пишуваат дека поради немирите, голем број туристички патувања за Први мај биле откажани. „Требаше да оди еден автобус со околу 50 патници. Поради политичката ситуација,

Read More

Службата за проценка на ризици во канадската влада изработи листа на препораки за канадските граѓани до која треба да се придружуваат додека патуваат во Македонија како земја со вообичаени ризици и во овој момент без реални терористички закани или внатрешни конфликти. Тоа што најмногу се издвојува

Read More

Кликс - Сараево Туристите често се изненадени од некои локални обичаи во земјите кои ги посетуваат. Страницата Fly To Dubai објави обичаи од целиот свет кои ќе ве шокираат, а се со цел да ги упатат туристите како да се однесуваат. Ако патувате во Грција треба да

Read More

Додека трае летната сезона има и зголемен ред на чекање за издавање на патни исправи, па доколку терминот ви е закажан подоцна без пасош може да патувате на две потенцијални туристички дестинации, а тоа се Црна Гора и Албанија. Само со лична карта може да преминете

Read More