Saturday, Mar 25, 2023
HomePosts Tagged "панакота"

Ако никогаш не сте имале можност да го пробате овој традиционален италијански десерт, ова е вистинскиот рецепт за вас и можност за лесна и брза подготовка кога ви е потребна блага закуска. Потребни состојки: * 500 мл. слатка павлака * 500 мл. млеко * 3 лажици желатин * 50 гр.

Read More