Sunday, Jan 29, 2023
HomePosts Tagged "палачинки"

Ако некогаш сте помислиле дека палачинките со дупчиња се готварска грешка, тогаш сте се излажале. Напротив, за нив постои таен руски рецепт. Потребни состојки: * 1 шолја јогурт * 1 јајце * 1 шолја брашно * 1/3 лажичка сода бикарбона * 1 лажичка масло * ½ шолја кисела вода * 1 лажичка шеќер *

Read More

Сигурно ви звучи неверојатно збунувачки, но вистина е дека можете да направите вкусни палачинки без да употребите брашно. За тоа ви се потребни само три состојки: * 3 банани * 4 јајца * 1 лажица кокосово масло (може и обично, но препорачливо е кокосово) Трите состојки ги ставате во

Read More