Wednesday, Mar 29, 2023
HomePosts Tagged "освежување"

Инспирирани од светските трендови, младите дечки од Струга наречени The twinz направија ТРАП хит. Овој жанр е најмалку застапен на македонската сцена, но журкаџиите покажуваат голем интерес за Трап забавите. Песната се уште нема видео запис, а за неа авторите велат дека е нешто ново

Read More

Метеоролозите по неколку дена на високи температури и жолта фаза очекуваат голема промена на временските прилики за попладневните часови кога на повеќе места ќе има нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, а во некои делови од земјава се очекува и невреме. Врнежите ќе бидат

Read More

Задоволство во три слоеви кое ќе ве освежи во летните горештини. Потребни состојки: (за жолт фил) * 2 жолчки * 3 лажици шеќер * 50 гр. бело чоколадо * 1 ванилин шеќер * 1,5 децилитри слатка павлака * 5 гр. желатин (за розев фил) * 250 гр. јагоди * 4 лажици шеќер * 5 гр. желатин * 1,5 децилитри

Read More

Според временската прогноза денеска не очекува променливо облачно време, на одредени места ќе биде нестабилно со дожд и грмежи кои се очекува да бидат поинтензивни во претпладневните часови. Температурата ќе се движи од 27 до 38 степени. Максималната температура ќе достигне 36 степени

Read More

Лекот за летните горештини е пронајден. Се работи за освежителен пијалок од портокал и лубеница кој ќе ве одржи будни, свежи и здрави. Потребни состојки: * 500 грама лубеница * 1 голем портокал * 4-5 ливчиња свежо нане * неколку коцки мраз * засладувач (по вкус) Исечете ја внимателно лубеницата на парчиња

Read More