Sunday, Aug 1, 2021
HomePosts Tagged "олимпијци"

Лидерот на Северна Кореа наводно издал наредба за казна на сите спортисти кои не ја претставиле оваа земја во вистинско светло на Олимписките игри во Рио. Како што пренесуваат англиските медиуми, Ким Џонг Ун им наредил на своите спортисти во Рио да освојат најмалу

Read More

Спектакуларен пречек во Белград за српсите херои кои се вратија од Олимпијадата со 8 освоени медали. „Шампиони, шампиони“ ечеше пред српското Собрание. Уште на аеродромот беа пречекани со најголемте авијациски почести и со прскање на авионот со вода. Сите медиуми се појавија да ги пречекаат,

Read More

Македонската олимписка делегација во која има шестмина спортисти ја предводеше младата пливачка Анастасија Богдановски, заедно со пливачот Марко Блажевски , џудистката Катерина Николоска, стрелачката Нина Балабан и атлетичарите Дрита Исљами и Ристе Пандев кои ќе ги бранат боите на Македонија во Рио. Спортистите беа придружувани од

Read More