Monday, Oct 2, 2023
HomePosts Tagged "одмор"

Владата денеска преку својата прес-служба за прв пат откри каде премиерот и неговите министри ќе летуваат и колку дена одмор ќе искористат. Според податоците од соопштението, Заев и министрите годишните одмори ќе ги минат во земјата и во земјите од соседството, но дел од владиниот

Read More

Поранешната членка и фронтмен на групата “Pussycat Dolls”, пејачката Никол Шерцингер неодамна го прослави својот 39 роденден. Со жешка фотографија ги задоволи фановите кои ја следат на Инстаграм. 🇬🇷 #birthdayweekend A post shared by Nicole Scherzinger (@nicolescherzy) on Jul 1, 2017

Read More

Кога вашата девојка конечно ќе земе одмор од работа, зошто вие да не се претворите во најздодевното суштество во нејзиниот живот? Овој дечко ќе ви покаже како тој го направил токму тоа.   [video width="224" height="400" mp4="http://pozitiv.mk/wp-content/uploads/2017/06/19186314_1981192802110656_1164704403786039296_n.mp4"][/video]

Read More

Шеесет и девет отсто од граѓаните во Македонија не може да си дозволат да одат барем еднаш годишно на одмор или на некакво патување, а за 68 отсто од граѓаните прескап луксуз е одењето во кино или во театар, покажа анализата од Институтот за економски

Read More

Дел од американските кошаркари кои го освоија златниот медал во Рио сега се на мал одмор пред почетокот на новата сезона во НБА и прославуваат на луксузниот грчки остров Миконос забавувајќи се во веселата атмосфера. Најмногу во забавата уживаа Кевин Дурант и Деандре Џордан.

Read More

Анализата на пребарувањата на популарниот интернет-пребарувач Гугл покажа дека Хрватска од јуни 2015 година до јули 2016 година била најпосакувана дестинација во светот за патување. Резултатите покажаа дека 2,71 отсто од сите пребарувања биле врзани за информации за патувања во Хрватска, така што оваа земја го

Read More

Албанскиот премиер Еди Рама и поранешниот британски премиер Тони Блер заедно летуваат на југот на Албанија. Рама на својот профил на Фејсбук објавил фотографија на која се гледа како во опуштена атмосфера седи со Блер покрај масата. Како што пренесува албанската агенција АТА, Рама и

Read More

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, во следните денови заедно со своето семејство ќе летува во Република Турција, известија од партијата. Од таму додаваат дека Груевски ќе престојува во приватнa режија и аранжман. Екс премиерот не е првпат да замине на одмор во Турција.

Read More

Шпанскиот фудбалер Серхио Рамос по елиминацијата на Шпанија може да ужива во летниот одмор и на фановите им се пофали со една лудорија лебдејќи над вода со новиот хит „флајборд“. Оваа по малку опасна егзибиција за професионален спортист во кој се вложени милиони сигурно нема

Read More

Заврши ерата на „балканското“ одење на одмор. Српските туристи се пожалиле дека на границата на нашиот јужен сосед им ја одземале храната која ја носеле со себе. Јајца, вакумирано месо, домати, полнети пиперки… се на листата работи кои грчките цариници им ги одземаат на туристите. „Во

Read More