Tuesday, Mar 21, 2023
HomePosts Tagged "облачно"

Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и со слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Минималната температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од четири до 12 Целзиусови степени. Во Скопје и околината претпладне ќе

Read More

Променливо облачно и студено со засилен северозападен ветер, особено изразен вдолж Повардарието. Утринските температури ќе се движат од -5 до 4 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 2 до 13 степени. Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 0 и дневна до

Read More

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне со зголемена облачност и на повеќе места со краткотраен пороен дожд и услови за појава на ретки грмежи. Температурата ќе се движи од 16 до 26 степени. Во Скопје претпладне ќе биде сончево со

Read More

Времето денеска ќе биде претежно сончево, со мала до умерена облачност. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од нула до 7 Целзиусови степени,

Read More

Времето денес ќе биде сончево и потопло со мала до  умерена локална облачност. Во Скопје температурите ќе се движат од 4 до 21 степен. Потоа во наредните денови ќе преовладува променливо облачно време. Во вторник во планинските подрачја ќе има услови за локален дожд, а во

Read More

Времето денеска ќе биде променливо облачно и ветровито, во крајните западни делови со повремени локални врнежи од дожд со слаб интензитет. Ќе дува умерен до засилен претежно северен ветер, поизразен долж Повардарието каде ќе надмине брзина од 60 километри на час. Утринската температура ќе се движи

Read More

Денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со локален слаб дожд кој особено ќе биде застапен во западните делови на земјава. Во текот на денот ќе дува умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната

Read More

Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со локален слаб дожд кој особено ќе биде застапен во западните делови на земјава. Преку денот ќе дува умерен, долж Повардарието засилен ветер од северозападен правец кој наместа ќе надминува над 50 км/ч. Утринската температура ќе се движи

Read More

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне на места нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи, особено во планинските подрачја. УВ-индексот ќе изнесува 5. Температурата ќе се движи од 19 до 29 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала

Read More

Временските прилики и денеска ќе продолжат со истите одлики на голема облачност со повремени врнежи од дожд, со тоа што попладне се очекува поголема нестабилност за невреме со грмежи и обилни дождови на западните краеви на републиката. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив

Read More