Monday, Aug 2, 2021
HomePosts Tagged "нож" (Page 4)

Три лица од Гостивар се повредени синоќа во тепачка во која е употребен нож. Двајца завршиле на скопските клиники со расеченици, а еден е полесно повреден. Според СВР Тетово,, околу 21 часот на улицата „Ленинградска“ дошло до физичка пресметка на повеќе помлади лица. На тепачката и

Read More

Две се загинати, а едно е повредено во упад на непознат сторител во редакцијата на Russia Today која се наоѓа во Тел Авив. Новинарката Paula Slier сведочи за трагичната смрт на своите колеги новинари. „Потврдена е смртта на двете лица. Првата жртва, на возраст од 30 години,

Read More

Од банална кавга до крвав инцидент. Нервозен сосед избодел двајца браќа во селото Гајранци, Пробиштип. Се започнало кога соседот  Р.К.(59) ги обвинил двајцата браќа  Д.М.(42) и М.М.(56) дека се виновни за рушењето на неговата дворна ограда, па за да се одмазди земал секира и го

Read More

Вчерашниот понеделник за малку можеме да го прогласиме за крвав бидејќи во три одделни инциденти дошло до серизни повреди на нападнати млади момчиња, но за среќа без фатални последици. Во скопската чаршија биле нападнати 23-годишниот Н.Д. и 25-годишниот С.С. од Србија од страна на поголема група

Read More

Во Македонија за само неколку дена се случува втора голема трагедија, овој пат во Кочани каде маж најпрво ја тепал својата сопруга и ја прободел со нож во раката, а потоа побегнал од дома. По два дена само се вратил во семејната куќа каде живееле

Read More

Вчера на плоштадот Филип Втори било прободено 22 годишно момче два пати во пределот на градниот кош. Нападнатото лице се движело со уште двајца кон стоковната куќа мост и тука дошло до немилиот инцидент кога го пресретнала поголема група, но нема информации зошто дошло до

Read More

Ништо не е полошо додека кампувате да се обидувате со нож да пресечете нешто додека во другата рака имате ламба. Новиот Блејдлајт го решава тој проблем. Со сечило долго 5,7 инчи, направено од челик со ''шпиц'' завршеток, Блејдлајт е одлично оружје за ловење. 6 лед

Read More