Monday, Aug 2, 2021
HomePosts Tagged "нож" (Page 3)

На 28.05.2016 година околу 02,10 часот во ПС-Кичево, од страна на МЦ-Кичево телефонски било пријавено дека кај нив бил донесен Џ.С.(19) од Кичево, со повреда од нож во вид на расекотина во пределот на слабината и левата надлактица, кој по укажаната лекарска помош бил пренесен

Read More

Крвава драма се одвивала синоќа во Крива Паланка каде шестнаесет годишно момче се обидело да усмрти двјца сораѓани од кои осумнаесет годишна девојка и едно момче. Малолетникот ја нападнал со клешти девојката со која претходно се скарал. Девојката од ударите била повредена во главата. Малолетникот, по

Read More

Шеснаесет годишен малолетник вчера вечерта бил прободен со нож во градниот кош од 17 годишно лице. Инцидентот се случил на автобуска постојка на булеварот „Партизански Одреди“ во близина на трговскиот центар „Сити мол“. Од полицијата информираат дека на момчето му е укажана лекарска помош во ГОБ

Read More

Крвава драма се случувала во прилепското село Дебреште денеска претпладне. Жител на селото со нож ги нападнал родителите на неговата поранешна сопруга, при што и на двајцата им нанел убодни рани. Напаѓачот, 45-годишниот С.У. ги обвинил родителите на поранешната сопруга дека тие се виновни за

Read More

Две момчиња ограбени од страна на четворица разбојници кои им се заканиле со нож на двете малолетни деца на возрат од 12 и од 14 години, се што имале во џебовите ги натерале да извадат и да им го дадат. Инцидентот се случил цо вентарот

Read More

Во училишниот двор на СУГС „Зеф Љуш Марку“ во Скопје вчера дошло до тепачка помеѓу две групи на ученици. Од една страна биле тројца малолетници од Скопје и еден малолетник од Гостивар, додека од друга страна биле четири малолетни лица од скопското село Батинци. Во тепачката,

Read More

Велешанец на возраст од 65-години облеан во крв синоќа е пронајден на влезот на Велес. Човекот во текот на вчерашниот ден бил во својата викендица, но околу 18 часот најверојатно тргнал накај дома. Бидејќи не се вратил дома, семејството почнало да го бара, објави Канал

Read More

Избодено 19 годишно момче на автобуската постојка кај комплекс „Треска“. Инцидентот се случил околу 21.00 часот, откако повреденото момче со уште двајца пријатели се симнале од автобус, а од истиот се симнале уште четири лица кои без повод и причина ги нападнале младите момчиња. Момчето завршило

Read More

Грозоморни убиства го тресат Балканот. Малолетник во Србија му ја пресекол аортата на својот другар за долг од 250 динари. Малолетниот Петар Н. со нож му ја пресекол аортата, а потоа неколку пати го прободел во стомакот 15-годишниот Вукашин Симиќ. Тој го нападнал момчето на

Read More

Двајца шверцери на мигранти се повредени во тепачка со мигранти што се случила вчера попладне. Oколу 18:45 часот полицајците забележале два автомобила на стариот пат за Градско. Едниот автомобил „мерцедес“ со којшто управувал деветнаесетгодишник од Кавадарци и уште едно возило „ауди“ во коешто бил еден

Read More