Monday, Aug 2, 2021
HomePosts Tagged "нож" (Page 2)

Скопјанец од населбата Аеродром останал без велосипедот врзан во влез на улицата Кузман Јосифовски - Питу. Тој забележал како крадецот го сече ланецот од велосипедот, а откако му рекол дека ќе повика полиција добил закана со нож. Крадецот побегнал со велосипедот, а по него трага

Read More

Еден маж попладнево бил нападнат со нож во трговскиот центар „Вестфилд Лондон“ во западниот дел на британскиот главен град, објави „Индепендент“. Нападнатиот маж се здобил со убодни рани по што е пренесен во болница. Очевидци на настанот изјавија дека веднаш по нападот виделе две лица

Read More

Една жена загина синоќа, а пет лица се повредени при напад со нож на лондонскиот Расел сквер, јавува „Би-би-си“. Полицијата синоќа околу 22.30 часот добила дојава дека маж со нож избодел неколку лица. Полицијата веднаш интервенирала и со помош на електричен пиштол успеала да го

Read More

Еден полициски припадник го загуби животот при интервенција во куќа во Куманово откако било пријавено семејно насилство. Напаѓачот им се нафрлил на полициските службеници, а еден од нив смртно го прободел во грбот по што тој од тежината на повредите починал на лице место и

Read More

Јапонија е шокирана од најкрвавиот масакр во поновата историја откако маж убил 19 лица со нож во дом за лица со попреченост, а притоа ранил уште 45 од кои 18 луѓе се во критична состојба. Јапонската полиција соопштува дека масовното убиство се случило денеска, во

Read More

Д.Ф. 34 годишен жител на кумановското село Лопате бил нападнат од негов сосед и прободен со нож. Вчера околу 13 часот Д.Ф. пријавил дека седел во сопствениот двор со семејството и роднините, кога дошол Ќ.Д. (околу 50 години) исто така од село Лопате и без

Read More

Вчеравечер, во 21 часот и 55 минути во полицијата во Тетово, од страна на лекар од Клиничката болница, било пријавено било дека биле донесени 47-годишниот И.Н. од селото Палатница-тетовско и 31-годишниот С.С. од истото село, кои имале повреди со нож. Според податоците од полицијата, едниот

Read More

По раскинувањето на веридбата во куќата на О.Ш (1956)) дошле несудените сватови татко и син кои го нападнале сопственикот со нож и палка и му наненле шест убоди со нож во пределот на градите и стомакот. Нападнат е и неговиот син М.Ш (86) од страна

Read More

Психички болен маж прободе 19-годишна девојка во францускиот град Рен. На полицајците тој рекол дека гласовите во главата му наредиле да принесе жртва за светиот месец на муслиманите Рамазан, соопштија од обвинителството во градот. Раните со кои се здобила девојката не се опасни по живот. Напаѓачот веднаш

Read More

Се работи за сечилото на ножот кој бил пронајден покрај мумијата на кралот Тутанкамон, египетскиот фараон од 14-от век пред н.е. кое било направено од метероит, објавуваат истражувачите од Политехничкиот универзитет во Милано, Универзитетот во Писа и Египетскиот музеј во Каиро. Тимот од овие научници направил

Read More