Friday, Sep 24, 2021
HomePosts Tagged "нож"

Зградата на британскиот парламент е блокирана, како и околината, а едно лице е уапсено, јавуваат светските медиуми. Како што се наведува, уапсен е маж кој бил вооружен со нож, а „Би-би-си“ пренесува дека настанот не се поврзува со тероризам. Вооружени припадници на полицијата патролираат по околните улици,

Read More

Вообичаено за близнаците важи дека се тесно поврзани меѓу себе и нивната љубов е неизмерна, но тоа не важело за две скопјанки. Околу 13.30 часот во Скопје во стан на улица Водњанска дошло до расправија помеѓу сестрите-близначки, М.П и П.М, при што со кујнски ножеви

Read More

Скопјанец го нападнал неговиот брат во семејната куќа и со нож му нанел три убодни рани. Нападнатиот брат се здобил и со фрактура на раката, но за среќа убодите не се фатални и поминал со полесни повреди на телото и надвор од животна опасност. Според Министерството

Read More

Младо момче прободено со нож на скопска Матка. Според првичните информации, момчето се степало со друго момче, две години постаро од него, по што двајцата извадиле ножеви, а 17 годишникот настрадал веднаш по убодот. Настанот се случил попладнево околу 15 часот, а полицијата работи на

Read More

Британска туристка денеска е убиена во напад со нож извршен во ерусалимскиот стар град. Жената повеќепати била избодена додека се возела со трамвај. Таа била веднаш хоспитализирана, но подоцна им подлегнала на раните. Израелските медиуми јавуваат дека уште една трудна жена е повредена, како и

Read More

Двајца тетовци на возраст од 26 и од 30 години, ноќеска биле нападнати со нож, при што добиле повреди по вратот, грбот и на екстремитетите. Двајцата повредени, со возило на итна медицинска помош, биле пренесени во тетовската клиничка болница. Помладиот од нив, поради сериозноста на

Read More

Најмалку осум лица се повредени во напад со нож, во еден трговски центар, во американската сојузна држава Минесота, соопшти локалната полиција. Во соопштението се вели дека полицијата го убила напаѓачот. Никој од повредените не се наоѓа во животна опасност. Нападот се случил во местото Сент Клауд, околу

Read More

Во текот на вчерашниот ден, во автобус на ЈСП, додека 16-годишно момче се возело со неговите другари на релација Битпазар-Автокоманда, во автобусот се качиле уште 10-тина малолетници. Според информаиците на МВР, eден од нив му удрил шлаканица, а друг извадил нож на расклопување и му го

Read More

Во Австралија 29-годишен Французин прободел жена од британско потекло и ранил двајца во хотел во малиот град Таунсвил. Полицијата потврди дека мажот викал „Алах е голем!“ за време на нападот, соопштија локалните медиуми. Напаѓачот бил во Австралија со важечка туристичка виза и немал никакви познати врски

Read More

МВР информира дека утрово околу 04:00 часот во Охрид, на бул.„Македонски Просветители“, спроти казино, А.Д. (1992) од Охрид, со нож му нанел телесна повреда на Ј.М.(1991) од САД. кој се обидел да помогне на девојка која А.Д. физички ја нападнал, по што истиот извадил нож

Read More