Tuesday, Jun 15, 2021
HomePosts Tagged "нова сезона"

Но, климатските промени не се единственото нешто што го открива новиот тизер. Како и секогаш во оваа серија, така и на оваа снимка драмата е во деталите. На површина, видеото покажува снимки од Џон Сноу, Серсеј Ланистер и Денерис Таргариен како шетаат по ходници и

Read More

Италијанскиот мотоциклист Валентино Роси верува дека оваа сезона во Мото ГП шампионатот ќе биде многу неизвесна, можно е повторно да видиме голем број на различни победници. Во претходниот шампионат беа забележани рекордни девет победници во "кралската класа", додека италијанскиот возач на Јамаха верува дека оваа година

Read More

Со натпреварот меѓу Хал сити и шампионот Лестер кој  се игра попладнево, ќе започне новата сезона во фудбалскиот шампионат на Англија, односно најсилната конкуренција Премиер лигата. Дербито на воведното коло ќе се игра утре во Лондон каде Арсенал ќе го пречека составот на Ливерпул, а интересно

Read More

Метју Меконахи кој направи пресврт во својата кариера со улогата на дективот Раст Кол посакува повторно да се врати на серијата True Detective, но само доколку авторот Ник Пицолато кој беше и главен сценарист се реши да создаде нова сезона. За жал фановите не беа задоволни

Read More