Saturday, Jul 13, 2024
HomePosts Tagged "нова песна"

Во “Новом Домум“ премиерно е прикажана досега необјавената песна на Влада Дивљан наречена “непослушна граџанка“", кој излегува како сингл во две верзии. За песната зборуваше Бојана Вунтуришевиќ. Песната е создадена во 2011 година, во градот Ровиња, па е доснимана во Белград заедно со Влада, се до

Read More

Американската пејачка Лана Дел Реј, продолжува да го промовира албумот "Lust for Life". По синглот “Love”, која беше објавена пред неколку месеци, на ред дојде и насловната песна на албумот која е во соработка со Викенд. И покрај тоа што е чудно една насловна песна да

Read More

Норвешкото продуцендско дуо “Stargate“ ја создаде песната “Waterfall", која ја отпееја двете големи ѕвезди Сиа и Пинк. Музичарите кои работеја со Бијонсе, Ријана, Кети Пери и бендот Колдплеј, затоа оваа нумера привлекува уште поголемо внимание пред јавноста. Пинк и Сиа како две моќни вокали пеат, но

Read More

Интернационалното деби издание на Зара Ларсон штотуку пристигна- веста околу албумот „So Good“ шведската ѕвезда ја сподели на својот „Инстаграм“ профил. Со објавувањето на новиот албум пристигна и соработката со бендот „Клин Бандит“ на песната „Simphony“, а нејзиното ново студиско издание за сега е достапно

Read More

После неколку недели најавување на нумерата и откривање на детал по детал, американската пејачка Лејди Гага конечно ги развесели своите обожаватели со најновата нумера под назив „Perfect Illusion“. Попууларната Лејди Гага во песната се здружи со мегапродуцентот Марк Рос кој зборуваше за песната како вовед

Read More

Пристигна уште една од низата на песни на популарната Бритни Спирс од очекуваниот нов албум „Glory“, под назив „Do you wanna come over?“, но славната пејачка сепак не нагласи дали ќе следи и спот за оваа нумера. Спирс на својот официјален Твитер профил истакна дека

Read More

Една многу весела песна од Лана Дел Реј неодамна се најде на социјалната мрежа „Youtube“, која претставува потполно различно нешто од вообичаениот музички стил на пејачката. Сепак, колку и оваа нумера да звучи различно од она на што сме навикнати од Лана, сепак нема никакви

Read More

Пејачката Бритни Спирс му приреди забавен „пренк“ на комичарот и шоумен Џими Кимел на кого му влезе во спалната соба среде ноќ со група на разголени танчери. Тие изведоа дел од нејзината нова песна и му вратија на Кимел кој често знае да прави „пренкови“

Read More

Англиската трип хоп група „Massive Attack“ го претстави новото ЕП издание „The Spoils“ и видео-спот за нумерата „Come Near Me“. Песната „Come Near Me“ и „The Spoils“ ги напишал и продуцирал Деди Џи, а му помогнале Стју Џексон како и гостинските вокали Гоустпоет за песната

Read More

Британската поп ѕвезда направи песна за филмот „Ice Age: Collision Course“. Новата нумера наречена „My Superstar“ е само уште еден доказ дека Џеси Џеј има исклучително моќен глас. „You are my rainbow, you color my days so bright

Read More