Monday, Jun 24, 2024
HomePosts Tagged "нов албум"

Поп пејачот Саша Ковачевиќ, се подготвува за патување во Јужна Америка, каде што ќе го сними својот нов албум но на шпански јазик, открива емисијата “Exkluzivno“. Популарен пејач потпиша договор за соработка со тим кој има работено песни за големи музички ѕвезди како Џенифер Лопез и

Read More

По седум години чекање електро-фанк сензација Џамираквај објави нов студиски албум. Како што беше најавено со синглот “Automaton”, Греми наградениот електро-фанк сензација Џамираквај недела се претстави со сосема нов студиски албум со истото име. На албумот се претходно објавени песните “Automaton” и “Cloud 9”, додека на

Read More

Британската њу вејв група Depeche Mode се врати на музиката сцена со нов албум. „Spirit“ е 14-ти студиски албум на групата, која го дефинира како „мрачен“, а песните во него се инспирирани од конфликтот во Сирија и подемот на национализмот во Европа. Албумот беше претставен

Read More

Интернационалното деби издание на Зара Ларсон штотуку пристигна- веста околу албумот „So Good“ шведската ѕвезда ја сподели на својот „Инстаграм“ профил. Со објавувањето на новиот албум пристигна и соработката со бендот „Клин Бандит“ на песната „Simphony“, а нејзиното ново студиско издание за сега е достапно

Read More

Новиот албум на американската поп ѕвезда ќе биде објавен ан 21 октомври, откри Лејди Гага во едно интервју и додаде дека новиот албум е посветен на нејзината тетка, која починала во 1974 година. Од таа причина албумот на Гага го носи и називот „Joanne“. Во

Read More

Младиот рапер од Лонг Бич, Винс Стејпл, го објави новиот Еп „Prima Dona“. Во песната „Loco“ гостува пејачката Кило Киш, додека на „Prima Dona“ гостува раперот Асап Роки. Продукцијата на овој албум и се препишува на Џејмс Блејк, ди-џеј Дакс, Но И.Д, како и самиот

Read More

После четиригодишна пауза од издавањето на последниот албум, Френк Оушн издаде нов, долгоочекуваниот албум „Blonde“. Веднаш после објавувањето, популарниот пејач напиша и писмо до своите обожаватели, заблагодарувајќи им се на поддршката и на трпението кое го прикажале чекајќи четири години за да добијат нов материјал.

Read More

Популарната хеви метал група „Металика“ објави, дека после долгата осум годишна пауза, конечно оваа година ќе издаде нов албум. Албумот со 80 минути свирка под назив „Hardwired

Read More

Американската пејачка Бритни Спирс откри детали околу својот најнов студиски албум, под името „Glory“, кој ќе биде објавен ан 26 август по пат на сервисот „Apple music“. Се уште не е познато дали ќе се продаваат печатени копии од овој албум или ќе влезе само

Read More

Британскиот бенд „Tears For Fears“ започна да работи на својот прв албум во последните 12 години. Последниот албум на Курт Смит и Роландо Орзабела носеше назив „Everybody Loves A Happy Ending“. Тие планираат и први настапи после дури 26 години отстуство од музичката сцена, а

Read More