Saturday, Mar 25, 2023
HomePosts Tagged "неспортски"

По синоќешниот натпревар помеѓу двете репрезентации на Исланд и Португалија, Исланд го направи првото изненадување на Европското првенство 2016 во Франција откако ремизираше со фаворизираната Португалија со резултат 1:1. Роналдо не одигра добро, но наместо да му пружи рака на противникот тој по натпреварот се однесуваше

Read More