Sunday, Jan 29, 2023
HomePosts Tagged "нес коцки"

Без премногу да ви одзема време и без печење, овој лесен десерт е уште една идеална опција за топлите денови. Потребни состојки: * 150 гр. бисквити * 2 дл. млеко (За чоколадниот фил): * 2 пудинзи од чоколадо * 4 лажици шеќер * 3 лажици сечкани лешници * 100 гр. чоколадо за готвење *

Read More