Wednesday, Feb 28, 2024
HomePosts Tagged "нерешено"

По синоќешниот натпревар помеѓу двете репрезентации на Исланд и Португалија, Исланд го направи првото изненадување на Европското првенство 2016 во Франција откако ремизираше со фаворизираната Португалија со резултат 1:1. Роналдо не одигра добро, но наместо да му пружи рака на противникот тој по натпреварот се однесуваше

Read More

Црвено-црните имаа солидно претставување на гостувањето во Кипар и не му дозволија на фаворитот АПОЕЛ да постигне гол, а херој на вардарци секако е голманот Томе Пачовски кој имаше фантастични интервенции на крајот на првото полувреме и една блескава парада во вториот дел. Вардар немаше голем

Read More