Tuesday, Sep 28, 2021
HomePosts Tagged "најдобар"

Тренерот на Манчестер Сити Пеп Гвардиола денес оцени дека само Лионел Меси е подобар од неговиот фудбалер Кевин Де Брујн. Сити во саботата славеше над Борнамут со 4:0 и така ја оствари својата пета победа во петото коло од англиската Премиер лига оваа сезона. „Граѓаните“

Read More

Овен Ако сте припадник на овој знак, сигурно не ви е непознато чувството дека сите други околу вас се чудни, а вие сте нормални. Овните се вистински извор на креативност и оригиналност, спонтаност и искажување емоции. Исто така, познати се по нивните двигатели и амбицијата, што

Read More

Лондонскиот бар Connaught, којшто се наоѓа во истоимениот хотел во Лондон е прогласен за најдобар бар во светот на десеттото издание на Annual Spirited Awards, настан што годинава се одржа во Њу Орлеанс. Доделувањето на наградите се одржа во хотелот Sheraton. На настанот присуствуваа 100

Read More

Италијанскиот ресторан „Остерија Франческана“ на свеченоста која се одржа во понеделникот во Њујорк е прогласен за најдобар ресторан на светот поради своето инвентивно справување со традиционалните италијански јадења. На листата Најдобри 50 светски ресторани, победничкиот италијански, кој се наоѓа во Модена, го зазема првото место, додека

Read More

HTC One M9 е дефинитивно еден од најубаво и најпрецизно дизајнираните телефони, па затоа новата позлатена верзија се смета за една од најатрактивните и најлуксузните со цена од 2560 долари. Тука не се мисли на „златната“ верзија на HTC One M9 која има само обоена маска, туку за вистинскиот

Read More