Wednesday, Jun 19, 2024
HomePosts Tagged "Монако"

Од неколку извори е потврдено дека играчот на Монако пристигна на медицински прегледи. Тој беше, според некои извештаи првата мета на Жозе Мурињо за наредната сезона. Но, се чини дека ќе игра градско дерби против неговиот сонародник. Поточно, Бернардо Силва пристигна во Манчестер на лекарски прегледи

Read More

Јури Тилеманс одлучи поради позивот на шампионот на Франција да ги одбие големите понуди на Манчестер Јунајтед, Интер и Мадридски Атлетико и да ја продолжи својата кариера во Монако.   Овој договор е во вредност од 23 милиони евра. Младиот репрезентативец оваа сезона постигна 17 гола во

Read More

Монако по синоќешната победа над Сент Етјен обезбеди титулата шампион на Франција круг пред крајот на сезоната во Лига 1, голема прослава се пренесе од теренот во соблекувалната па во салата за прес-конференција. Пред Леонардо Жардим да зборува со новинарите, неговите фудбалери влегоа во салата и

Read More

Српскиот тениски ас Новак Ѓоковиќ се подготвува за Мастерс турнирот во Монте Карло кој стартува следната недела. Ѓоковиќ кој живее во Монако пристигна на тренинг со велосипед, но се покажа дека никој не може да влезе во комплексот без детален преглед што, па дури ниту

Read More

Натпреварот меѓу Борусија Дортмунд и Монако кој синоќа беше одложен поради терористичкиот напад на автобусот на германскиот тим се одигра денеска, а заврши со победа на гостите од 3:2. Монако успеа да се избори за важна победа така што ќе има предност на реваншот кој ќе

Read More

По страшната експлозија пред автобусот на Дортмунд, еден фудбалер од тимот заврши во болница, а навивачите останаа заробени внатре во стадионот од безбедносни причини. Паниката, стравот и неизвесната ситуација беа присутни меѓу навивачите, а оние на Монако во знак на поддршка скандираа за противничкиот тим.

Read More

Вечерва со средбите во Торино и Дортмунд започнува четврт-финалето на Лигата на шампионите. Јувентус во Торино ја дочекува екипата на Барселона, ќе проба да се одмазди за 2015 година и изгубеното финале каде “каталонците“ победија со 3-1 и дојде до титулата европски првак. “Мораме да одиграме

Read More

Фудбалерите на Париз Сен Жермен го освоија и вториот трофеј во оваа сезона, во Лион во финалето на Лига купот на Франција, Монако беше прегазен со 4-1. Избраниците на Унај Емери вчера ја прижија една од најдобрите партии сезонава, фудбалски час на фудбалерите од Монако и

Read More

Полскиот дефанзивец го потврди својот трансфер во Монако. Во интервјуто за полските медиуми Камил Гилк, го најави своето заминување во редовите на Монако. „Понудата од Монако е најдобрата која ја добив, таа е одлична и за мене и за Торино. Имаше понуда и од Бешикташ,

Read More