Sunday, Aug 1, 2021
HomePosts Tagged "момче"

Во тешка сообраќајна несреќа загина 20-годишно момче од Охрид. Сообраќајната несреќа се случила рано утрово околу пет часот се случи на регионалниот пат Св. Наум – Охрид, во близина на Хидробиолошкиот завод. Од добиените повреди на местото на несреќата починал Дејан Т. (20), додека тешки телесни

Read More

Двесетнаесетгодишно момче од Скопје е осомничено за убиство на 52-годишен скопјанец, кого го удрило со бекатон - плочка во тилот. Настанот се случил на 1 март годинава, а полиција вчера соопшти дека е поднесена кривична пријава за убиството. Настанот се случил дека на булеварот „Св.

Read More

Вчеравечер, околу полноќ, млад скопјанец е повреден намерно со автомобил бидејќи сакал да и помогне на жена која викала од возило. Имено, К.К. додека се движел по улицата Франклин Рузвелт со уште двајца негови другари забележал како, од „крајслер“ во кое имало повеќе лица, непознато женско

Read More

Кога Томас Мур на „Фејсбук“ гледал видео-снимка со едно девојче кое ја изгубило косата при лечење од рак, му дошла одлична идеја. Осумгодишното момче одлучило да пушта долга коса за да ја донира на децата кои ја изгубиле при хемотерапија. И тоа цели две години!

Read More

Ова е премногу и за најлибералната земја. Четиригодишно момче од Австралија ќе биде подложено на операција на промена на полот - пишува Metro.co.uk. Одделението за образование во Нов Јужен Велс развило начин за поддршка на момчето кое идната година ќе тргне во градинка. Психолозите и експертите

Read More

Дваесетгодишниот Ангус Т. Џонс некогаш беше еден од најплатените млади ѕвезди. Како дел од главното актерско трио во хит серијата „Два и пол мажи”, Ангус годишно заработуваше и до 33 милиони долари. Но, Џонс во еден момент одлучил дека не може да игра во серијата каде

Read More

27 годишен маж се удави во Охридското езеро. Несреќниот настан се случи попладнево околу 16 часот на воениот камп во манастирскиот комплекс Свети Наум, пренесе Канал 5. Се претпоставува дека давеникот бил на одмор и од непознати причини се удавил на плажата, каде не биле ангажирани

Read More

Видео-снимка на „Youtube“ му помогнало на момче во Соединетите Американски Држави да ја пронајде својата мајка која изчезнала уште во ноември минатата година. Приказната започнала да се развива откако Брук Робертс, кој е познат по друштвените експерименти и шеги кои ги објавува на „Youtube“, објавил

Read More

Момче од Гостивар на 18 годишна возраст вчера по добиен напад починало на плажата Градиште кај автокампот во Охрид. Тој почнал да се грчи откако му се слошило ноќта околу 20 часот, а интервенцијата на Итната помош не дала никакви резултати. Наредено е да се

Read More

Утрово во 7 часот и 30 минути, почина 22 годишното момче од сообраќајката кај Рампа. Информацијата за 24 Вести ја потврди и директорката Јасминка Чабуковска на болницата Св. Наум Охридски. Имено на 26 јули, 30 минути по полноќ се случи сообраќајна незгода помеѓу ПМВ „БМВ“ со

Read More