Saturday, Jul 13, 2024
HomePosts Tagged "модели"

Шест жени од редакцијата на сајтот BuzzFeed  позираат во костими за капење на “Victoria's Secret”, за да покажат како овие модели на костими за капење им стојат на обичните жени. Овие храбри жени ја рекреирале фотосесијата на “ангелите” на плажа во Малибу со цел како што велат

Read More

Како би се насликале овие неверојатни портрети, парискиот фотограф Дани Оливиер ги “облече“ своите модели, во ништо друго освен со светлина.   Користејки го нивното голо тело како еден вид на платно, Оливиер со помош на проектор сјае различни геометриски форми и шарени дезени, а со тоа

Read More

Германската автомобилска компанија Волксваген, ќе укине 40 модели автомобили кои ги нуди во каталозите. Автомобилската група до сега имаше околу 340 различни модели марки Сеат, Шкода, Ауди, Порше и Волксваген, во каталозите. Бројот на варијанти треба да падне под 300, а ќе се укинат моделите

Read More