Wednesday, Jun 19, 2024
HomePosts Tagged "Модел"

Gökçer Korkmaz се откажал од својата кариера како модел за да спасува напуштени животни. Се започнало со едно патување до градот Бабески каде што Gökçer видел толпа од напуштени кучиња кои се борат да ги преживеат суровите услови на улиците, овој настан му го променил животот на

Read More

Даки Тот е 21-годишна маникенка која потекнува од Јужен Судан, а своето детство го поминала во Австралија. Пред неколку години, таа беше учесничка во изборот за модели „Australia's Next Top Model“. Даки моментално живее во Њујокр и е сензација по социјалните мрежи поради нејзините прекрасни црти

Read More

Афердита Дрешај е модел со висина од 183 см, поранешна мисица и пејачка, и таа е родена на 19 јули 1986 година во Подгорица.   when bae takes a pic 📸 A post shared by Aferdita Dreshaj (@aferditadreshaj) on Apr 19, 2017 at 10:40am PDT Русокосата убавица е од

Read More

Жизел Линет, 21-годишната американка од Бостон, секојдневно на својот Инстаграм профил објавува провокативни фотографии кои ја разгоруваат имагинацијата на мажите.   Wet 💦 💦💦💦 A post shared by Giselle Lynette (@gisellelynette) on Jun 21, 2017 at 9:59am PDT Атрактивниот модел е голем обожавател на New England Patriots и најголемата

Read More

Австралиската убавица Шанин Шеик многу пати ја доведуваа во роднинска врска со Русинката Ирина Шајк, поради сличноста на презимињата и фактот дека овие две прекрасни девојки неверојатно си личат една со друга.   It's HOT out 🔥🌞🌴🌺 A post shared by SHANINA SHAIK (@shaninamshaik) on Jun 19, 2017

Read More

Ешли Греам е модел кој што не може а да не се забележи. Особено сега, кога таа одлучи да покаже се.   Ешли направи фотосесија за “В Магазинот“ и одлучи пред објективот на познатиот мајстор Мариа Соренто да оди речиси до крај.   "Мајка ми ми помогна да се

Read More

Во октомври оваа година, Кендис Хафин ќе наполни 33 години. Оваа атрактивна американка успеа во она што на многу припаднички од понежниот пол не би се ни осудиле. Таа го постигна својот сон да стане модел, и да јаде што сака! Тоа веќе неколку години е

Read More

За оние кои не знаат, Гинта Лапина е модел кој доаѓа од Латвија, и досега има работено за агенциите “DNA Models“, “Viva Paris“, “Viva London“, “Viva Barcelona“, “Unique Denmark“, “Modellink“ и други. Исто така, се појави во Белгија, Шведска и Британија во изданието на списанието

Read More

Полскиот модел Јоана Крупа наскоро ќе го прослави својот 37. роденден па своите фанови ги почасти со многу провокативна фотографија. Таа објави слика на која “како од мајка родена“ позира покрај базен, на главата носи шешир а градите ги покрива со своите раце. "Сега кога

Read More

Ана Дуарте која во јавниот живот е позната како повремена пејачка и модел сега дефинитивно ќе привлече огромно внимание со најновата провокативна фотосесија за списанието Playboy. Таа е сопруга на Рикардињо, еден од најголемите виртуози на футсал натпреварувањето со фантастични игри во изминатиот период. Двајцата

Read More