Tuesday, Oct 3, 2023
HomePosts Tagged "мода"

Како девојка или жена секогаш треба да го имaтe вистинските пар хулахопки во вашата фиока. Како еден од модните детали кои треба да го избирете за зимскиот период, дефинитивно тоа се хулахопките. Хулахопките секогаш да ги имате во повеќе нијанси и дезени за да може

Read More

Стилот на припадниците на кралското семејство секогаш бил под лупата на модните критичари, бил осудуван а неретко и споредуван. Стилските избори на војвотката Кетрин честопати се споредувани со модните парчиња кои ги носела принцезата Дијана за важни настани. Погледнете ги сличностите во стилот на двете модни икони

Read More

Даки Тот е 21-годишна маникенка која потекнува од Јужен Судан, а своето детство го поминала во Австралија. Пред неколку години, таа беше учесничка во изборот за модели „Australia's Next Top Model“. Даки моментално живее во Њујокр и е сензација по социјалните мрежи поради нејзините прекрасни црти

Read More

Овие парчиња облека се почесто ги гледаме по социјалните мрежи. Дали станува збор за нов моден „ бран“ или пак моден експеримент останува да дознаеме. Дали вие некогаш би облекле нешто вакво?

Read More

Изложбата „Дојран ресорт“, составена од големи паноа со модни фотографии поставени на шеталиштето долж Дојранското езеро, ќе биде отворена в сабота со почеток во 11 часот. На дневната забава од отворен карактер ќе бидат презентирани фотографии направени на повеќе значајни локации и историски објекти низ

Read More

Еден од омилените аксесоари на кои дизајнерите посветуваат особено внимание се очилата за сонце. Футуристичката тематика во креирањето на новите линии очила за сонце продолжува и оваа година, па како и минатата сезона, изборот на очила со футуристички дизајн ќе биде огромен.   Моделите од новата колекција очила

Read More

Вчеравечер модната дизајнерка Тања Кокев, во пријатна атмосфера во Македонскиот народен театар, прослави 10 години од постоењето на нејзиниот бренд „Кокев“. Пријателити, новинарите и пред се, љубителите на модата, можеа да уживаат во коктел-забавата декорирана во стилот на Мулен Руж. Диџеј Соња Исмаил се погрижи

Read More

Славната двојка Викторија и Дејвид Бекам на Денот на вљубените ги демантираше шпекулациите дека по долги години се разведуваат. Тој ја поддржа својата сопруга на Модната недела во Њујорк, а од првиот ред ја бодреа и нивните четири деца. Поранешната пеачка изгради дизајнерска кариера и стана

Read More

Пред десет години,Viktor Horsting & Rolf Snoeren си замислија желба. Желбата беше да се создаде мирис кој ќе го направи светот подобар. Им се оствари токму со парфемот Flowerbomb: ѕвездата е родена. "Ние отсекогаш сме сонувале за создавање на парфем и  отсекогаш сме верувале во моќта на мирисот.

Read More