Monday, Aug 2, 2021
HomePosts Tagged "метро"

На интернет и во руските медиуми се појавија снимки од хаосот по експлозијата, која се случи меѓу станиците Сенаја и Технолически институт. Најмалку 9 лица се мртви и 20 повредени во експлозија на импровизирана бомба во вагон на метрото во Санкт Петербург. На снимките се

Read More

Русија е потресена од страшните експлозии во метро во Санкт Петербург кои резултираа со 10 жртви и најмалку 50 повредени патници. Се води сеопфатна истрага, а по средбата со разузнавачките служби претседателот Путин посочи дека можеби станува збор за терористички напад. - Сите можни причини за експлозиите

Read More

Вообичаено станувате на постари луѓе во јавен превоз. Ако налетате на овој 68 годишен дедо и му понудите столче, ќе ви покаже дека вушност вас ви треба столчето. Дедото бил со својот внук во посета на Рио, а кога му понудиле столче во метрото ги

Read More

Најмалку тројца вооружени напаѓачи отвориле оган од автоматски пушки врз посетители на трговскиот центар Олимпија во Минхен каде има десетина жртви и уште толку повредени. Според првичните информации полицијата се судрила со напаѓачите од кои барем еден е во бегство, соопшти Клаудија Кунтцел, портпаролката на

Read More

Уште еден интересен социјален експеримент. Никој не сака да се преправа дека чита книги кој ќе направат да изгледа како да е луд или перверзен. Никој освен комичарот Скот Роговски кој одбрал тоа да го направи во њујоршкото метро. На место полно со патници, храбриот комичар

Read More

Зион е еден од најдобрите национални паркови во светот и е одлична дестинација за пешачење. „Метро“ е неговата најголема атракција, нема да ве остави рамнодушни. [caption id="attachment_9061" align="aligncenter" width="721"] The Subway is a narrow slot canyon located upstream in the

Read More