Wednesday, Jun 19, 2024
HomePosts Tagged "мерки" (Page 3)

Одложена e одлуката за непочитување на мерките на претпазливост од страна на Заев бидејќи судијата е на годишен одмор. Основниот суд Скопје 1 го примил известувањето на Основниот суд Струмица дека лидерот на опозицијата и четвртообвинет во „Пуч“, Зоран Заев, не ја почитува мерката на

Read More

Од Португалија преку Велика Британија, преку Шпанија, Фрација, Белгија,Холандија како и на северот на Италија, наредниве денови температурите ќе се движат од 30 до 40 степени целзиусови.Поради искуство со смртоносниот топлотен бран од 2003 година властите во овие земји објавија препораки за граѓаните.Истите се посебно

Read More

Посетата на грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕиас, резултираше со 11 мерки за доверба. Двајцата шефови на дипломатиите соопштија дека договориле конкретни мерки за доверба. Мерките, рече Попоски, се од областа на образованието и културата, енергетиката, економијата и трговијата и правната соработка. Тие вклучуваат соработка

Read More