Tuesday, Sep 28, 2021
HomePosts Tagged "Маркет"

Две маскирани лица, од кои едното вооружено со пиштол, синоќа околу 22:00 часот, го ограбиле СП „Маркет“ во општина Бутел, лоциран на улицата „Александар Урдаревски“. При кражбата од маркетот одзеле околу 50-60.000 денари дневен промет. МВР преземаат мерки за пронаоѓање на лицата и расчистување на настанот.

Read More

КАМ маркет ќе го освојува регионалниот пазар. Годинава и следните години КАМ ќе отвори неколку маркети во Бугарија, прво во Софија, а потоа и во Пловдив. Бугарските медиуми пишуваат на големо за плановите на компанијата, а според бугарскиот портал Регал, компанијата планира освојување и на

Read More

На Карфур дефинитивно му дојде крајот. На негово место ќе се отвори нов Рамстор маркет во рамки на трговскиот центар Скопје Сити Мол. Маркетот ќе биде отворен во април, на површина од 4648 метри квадратни, а во кој ќе се вработат околу 100 луѓе. Како што

Read More

Некогаш преполните рафтови, сега се празни. Редиците на касите се минато, сега има само еден до двајца касиери кои треба да ги наплатат производите. Производи што за да ги купи прво треба да ги пронајде купувачот, а за избор веќе не станува збор. Некогаш преполните

Read More