Sunday, Jun 4, 2023
HomePosts Tagged "марихуана"

Дури 60 килограми марихуана во пакувања од околу еден килограм биле пронајдени вчеравечер крај мостот на реката Сатеска, на стариот пат Охрид – Струга, извести СВР Охрид. Дрогата била пронајдена околу 21 часот вчера, во 59 пакувања, ставени во пет торби. Покрај нив имало и едно

Read More

Марихуана калуѓерките со нивното здружение „Сестрите од Долината“ ја продолжуваат својата мисија канабисот да биде легализиран на федерално ниво во САД. Тие не се поврзани со Католичката црква, но велат дека шират слични вредности. Тие во Калифорнија имаат легален бизнис за производство и продажба на

Read More

Царинските службеници од граничниот премин Богородица вчера запленија 144 килограми марихуана. Како што информираа од Царинската управа на 12 април на граничниот премин Богородица на излез од а Македонија било запрено товарно возило со полуприколка со странски регистарски ознаки управувано од бугарски државјанин. Кога осомничениот пристигнал на

Read More

Царинските инспектори од Одделението за истраги – Сектор за контрола и истраги при Царинска управа во соработка со Министерството за внатрешни работи, на граничниот премин Блаце пронајдоа 42 паковки со околу 20 килограми марихуана Вчера околу 10.30 часот, на влез во Македонија на граничниот премин Блаце

Read More

Гостиварската полиција во повторен претрес со судска наредба во домот на В.М. (44) откри и заплени уште еден килограм, откако минатиот петок кај него беа откриени 1,5 килограми, информираат од СВР Тетово. – Вчера попладне, во домот на осоменичениот В.М извршен е уште еден, втор по

Read More

По претходно добиени сознанија дека на подрачјето на с.Ранковце, кривопаланечко, има насади од растението „Канабис сатива“, лоцирани на м.в „Блидечка река“, од страна на полициски службеници од ОНТДО Куманово и ПО Ранковце преземени се оперативно – тактички мерки, при што на 23.08.2016 година во 14.30

Read More

Десет билки од Марихуана ќе бидат прикажани во државниот саем Орегон следниот петок, што ќе биде прв таков настан во САД. Тоа претставување на младите билки ќе го доближи одгледувањето на марихуана до класичното земјоделство, за помалку од една година од кога гласачите во Орегон

Read More

Под мотото „Легализацијата е во воздухот“, повеќе од четири илјади луѓе маршираа на улиците во Берлин, барајќи да се легализира марихуаната. Учесниците во маршот парадираа почнувајќи од главната железничка станица во германската метропола, продолжувајќи до Министерството за здравство па се до Градското собрание. Многу од поддржувачите на

Read More

Ќерките на американскиот претседател Обама осум години успешно избегнуваа било какви скандали и важеа за примерни деца на еден моќен политичар, но штом Малија наврши 18 години таблоидите повеќе не ја „штедат“ и сакаат да ја уловат во незгодни ситуации. Овој пат е снимена на

Read More

Царинските службеници успеале да запленат 34 килограми марихуана скриени во камион кој се обидувал да ја премине границата кај Дојран. Камионџијата имал вкупно 35 пакетчиња спакувани во патнички торби кои се дадени на вештачење. Истрагата е во тек и против него ќе биде поднесена соодветна

Read More