Sunday, Aug 1, 2021
HomePosts Tagged "мапа"

Денеска жителите на Скопје и околните градови се во паника од неколкуте земјотреси кои ја погодија нашата земја. Земјотресот кој се случи околу 15 часот со јачина од 5,2 степени по Рихтер е најсилниот земјотрес во светот во последните 48 часа. Постојат неколку интернет страници

Read More

InterNations направи истражување и мапа во кои земји е лесно, а во кои тешко да се спријателиш. Тајван, Уганда, Коста Рика, Мексико и Колумбија се на врвот на листата, додека Чешка, Саудиска Арабија и Кувајт се на дното на листата како најмалку пријателски земји. Погледнете

Read More

Во моментов појако невреме има во општина Росоман и општина Градско, како и северозападно од Радовиш, соопшти УХМР. Најмногу грмежи има во делот меѓу Скопје и Велес. На мапата која се абдејтува во живо можете да забележите дека невремето со силни електрични празнења поминало во регионот

Read More