Tuesday, Oct 3, 2023
HomePosts Tagged "манекенка"

Наташа Борозан е манекенка од Мостар, но поради работата и модата таа веќе неколку години живее во Милано. Во Италија е една од најпознатите ликови, па за неа во италијанските модни списанија често пишуваат.   bride-to-be 👰🏼😆 ___________________________________________________ #work#models#moments#selfietime#selfportrait#bride#weddingday#weddingdress#weddinghair#bridedress#positivevibes#whitedress#futurebride#loveit#greeneyes#modellife#hairstyle#modelagency#bridehair#dress A post shared by NATASHA (@natasha_borozan) on May 22,

Read More

Филмскиот фестивал во Кан се одвива во полна пареа, а медиумите се воодушевуваат на убавината на бројните актерки, но и фото модели кои се дел од свеченостите. Вчера во фокусот на вниманието беше прекрасната манекенка Ирина Шајк за која ова е прв јавен настап по нејзиното

Read More

Поранешниот британски модел и бодибилдер Џоди Марш, е позната по тоа што на нејзиниот Инстаграм профил сака да објавува како во секси издание вежба во теретана, а видеото кое беше објавено вчера ги изненади и нејзините најверни придружници на социјалната мрежа. Џоди по две години како

Read More

Интернет троловите се дното на модерното општество бидејќи успеваат да наметнат сексизам, омраза, предрасуди и нездрава логика. Со тоа се соочи и моделот Ешли Грахам која беше фалена за нејзината самодоберба да позира со „полничка“ фигура. Тогаш доби голем број на лоши коментари дека е

Read More

Манекенката и водителка Криси Тејген е една од најубавите жени која често ги краси насловните страни на најчитаните магазини, но сега се впушта во нова област, а тоа готвењето со лансирање на нејзина книга за начинот на исхрана. Тејген вели дека не го сака зборот

Read More

Еден од најскапите разводи во историјта конечно е завршен, но по судската одлука ниту една страна не отишла дома насмеана. На поранешната супермоделка, Кристина Естрада (54), која го тужеше својот поранешен сопруг, милијардерот Валид Џуфали (61) побарувајќи бракоразводна отштета од 196 милиони фунти, доделени ѝ

Read More