Wednesday, Feb 28, 2024
HomePosts Tagged "манчестер сити"

Од неколку извори е потврдено дека играчот на Монако пристигна на медицински прегледи. Тој беше, според некои извештаи првата мета на Жозе Мурињо за наредната сезона. Но, се чини дека ќе игра градско дерби против неговиот сонародник. Поточно, Бернардо Силва пристигна во Манчестер на лекарски прегледи

Read More

Манчестер Сити го порази Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“ во првиот натпревар од четвртото коло од англиската Премиер лига со резултат од 1:2. Средбата на „Олд Трафорд“ започна со високо темпо, со доста трчање и пасови на двете страни, за првата шанса да ја има

Read More

Шпанскиот стратег на конференцијата за новинари пред гостувањето во Стоук зборуваше и за судбината на англискиот чувар на мрежата. Клаудио Браво е на чекор од Манчестер Сити, додека Џо Харт е на излезните врати. Голманот на Барса најверојатно ќе биде прв избор на „Етихад“, а

Read More

Каталонската екипа загуби уште една битка за офанзивец и тоа благодарејќи на својот поранешен тренер. Габриел Хесус е ново засилување на Манчестер Сити! Палмериас за услугите на овој 19-годишен Бразилец, кој после само две сезони во дресот на овој клуб предизвика огромен интерес кај европските

Read More

Трансферот е практично завршен, а цената вистинска „ситница“, 47 милиони евра! Лерој Сане го делат денови од потпис со Манчестер Сити. Тој би требало да допатува на островот најверојатно во понеделник по завршувањето на Европското Првенство и ако ги помине медицинските прегледи ќе биде нов

Read More

Уште еден шпански фудбалер наскоро би можел да стане нов член на Манчестер Сити. Секако, се работи за напаѓачот на Селтa, Нолито. Овој напаѓач моментално се наоѓа со репрезентацијата на Шпанија, каде таму игра многу важна улога во тимот на Висенте Дел Боске. Претходните неколку

Read More

Фудбалерот на Борусија Дортмунд Илкај Гундоган го договори трансферот во англискиот клуб Манчестер Сити вреден 27 милиони евра. Според овие информации, германскиот репрезентативец ќе стави потпис на четиригодишен договор со „граѓаните“ и така ќе биде првото засилување на новиот тенер на Сити Пеп Гвардиола. Шпанскиот

Read More

Голманот на Манчестер Сити Џо Харт изјави дека неговиот тим заслужено поминал во следната фаза од Лигата на шампионите со вкупен триумф над Парис Сен Жермен од 3:2. После ремито во Франција со резултат од 2:2, Манчестер Сити до пласман во полуфиналната рунда дојдоа со

Read More

Англискиот репрезентативец и нов играч на Манчестер Сити, Рахим Стерлинг, ги изненади навивачите откако по само три минути игра на теренот ја отвори серијата на голови за својот тим. „Граѓаните“ како дел од Интернационалниот куп на шампиони во Мелбурн за свој противник го имаа тимот на

Read More

Англискиот весник „Тајмс“, кој неколку дена наназад пишуваше дека наскоро трансферот на Стерлинг во Манчестер Сити ќе биде официјализиран, ги потврди очекувањата. Дваесетгодишниот фудбалер ќе потпише договор во времетраење од четири години, чија неделна плата ќе изнесува околу 278 илјади фунти. Фудбалската јавност ја проследува целата

Read More