Monday, Aug 2, 2021
HomePosts Tagged "малолетници"

Полицијата откри нов случај на сексуален напад врз малолетно девојче, но овој пат извршен исто така од страна на малолетник. Според податоци на МВР 15-годишно момче од Куманово силувал девојче со кое бил во љубовна врска.Во текот на декември 2016 година на месноста Спомен костурница,

Read More

Директорот на гимназијата „Мирче Ацев” во Прилеп, Кире Николовски заработи уште една кривична пријава за политичкиот говор што им го држеше на учениците, повикувајќи ги да излезат на протест против албанската платформа. Пријавата ја поднел родител на еден од учениците, барајќи одговорност за злоупотреба на

Read More

Во текот на вчерашниот ден, во автобус на ЈСП, додека 16-годишно момче се возело со неговите другари на релација Битпазар-Автокоманда, во автобусот се качиле уште 10-тина малолетници. Според информаиците на МВР, eден од нив му удрил шлаканица, а друг извадил нож на расклопување и му го

Read More

Нешто чудно се случува во домот „Ранка Милановиќ“ откако се отткри дека на 29 и на 30 август си заминале двајца малолетници на 17 годиншна возраст, а случајот сега е пријавен во полиција. Најпрво според сведочењето побегнала девојката, а ден по неа и момчето од

Read More

Народниот правобранител откри хорор услови за штитениците од воспитно-поправниот дом во Тетово меѓу кои има и голем број на малолетници. Досега се случиле повеќе силување, се шират заразни болести, а имаат и очајни хигиенски услови принудени да уринираат во пластични шишиња навечер. “По 22 часот просториите

Read More

Синоќа тинејџери биле физички нападнати од страна на три непознати лица без повод и причина во Ѓорче Петров. Случајот во полиција го пријавил Е.С.(49), според кого вчера околу 21.00 часот неговиот 15 годишен малолетен син кој прославувал роденден со неговите другари, во близина на ОУ„Ѓорче

Read More

Вчера во 12.00 часот во ПС-Центар М.Т. пријавила дека претходниот ден околу 22.00 часот на ул.„Кеј 13-ти Ноември“ нејзиниот малолетен син заедно со неговите другари биле физички нападнати од група од пет-шест други лица на возраст од околу 20 години. Се преземаат мерки за расчистување

Read More

Две момчиња ограбени од страна на четворица разбојници кои им се заканиле со нож на двете малолетни деца на возрат од 12 и од 14 години, се што имале во џебовите ги натерале да извадат и да им го дадат. Инцидентот се случил цо вентарот

Read More

Куртис и Кетрин Џоунс се најмладите осудени убијци во Америка кои на возраст од 12 и 14 години ја застрелале девојката на нивниот татко. Сепак, пред да ги осудите и да помислите дека се некакви деца монструми треба да ја дознаете целата приказна. Братот и

Read More