Tuesday, Oct 3, 2023
HomePosts Tagged "мал"

Тројца француски државјани загинаа кога мал авион во кој се наоѓале се урнал при наводен судар со голема птица во северна Шпанија. Владата на регионот Навара соопшти дека двајца мажи и една жена загинале вчера, кога авионот паднал на мала парцела меѓу две куќи во

Read More

Дизајнери во поттик на мултифункционалност и естетика направија нешто што навидум звучи невозможно но не и неостварливо. Ви го претставува овој мал стан во срцето на Менхетен кој, попрецизно, зафаќа површина од 3,34 квадратни метри. Благодарение на тајната наречена подвижен мебел, ова живеалиште ги има сите

Read More