Wednesday, Aug 4, 2021
HomePosts Tagged "магазин"

Актерката и манекенка Емили Ратајковски продолжува да ги полни насловните страници, овој пат на магазинот Harper`s Bazaar каде разговараше со уште една феминистка, авторката Наоми Волф. Позирајќи гола на коњ, Емили објаснува дека денес секоја жена има обврска да биде феминистка. Покажувајќи го нејзиното тело испраќа порака

Read More

Родендените се слават во друштво на најблиските, а околу 300 најблиски вчеравечер (1 јуни) присуствуваа на роденденската забава на списанието Комплетна.  Во присуство на голем број пријатели, колеги, соработници и познати личности, во Музејот на македонската борба, списанието Комплетна го одбележа јубилејот - 20 години од

Read More

Престижниот магазин National Geographic одбра токму црквата „Свети Јован Богослов Канео“ да ја краси насловната страница на новото издание „100 места кои ќе ви го променат животот“. Во него големо внимание се посветува на убавините на Охрид кои се примамливи за туристите, како и Западен

Read More

Познатиот провокативен машки магазин FHM ќе биде повлечен од продажба поради намалиот број на читатели. FHM беше познат по провокативните насловни фотографии кои му беа конкуренција на Playboy, но со многу поголема префинетост. FHM во 90-тите беше главен избор на машката читателска публика со изданија

Read More