Tuesday, Jun 6, 2023
HomePosts Tagged "Лион"

Маријано Диаз, напаѓачот кој потекнува од фудбалска академија на Реал е нов фудбалер на Лион, вредноста на трансферот изнесува 8 милиони евра, и 40% од следниот трансфер, младиот фудбалер потпиша договор до 2022 година.   Маријано Диаз потекнува од Доминиканската Република, а за оваа земја од Централна

Read More

Откако вчера беше официјализиран најавениот трансфер на Лоренцо Пелегрини, Рома денес заврши уште еден трансфер во нивните редови.   Тимот чиј спортски директор од ова лето е Монци, денес го донесе и фудбалерот од средниот ред на Лион, Максим Гоналонс.   Ова е потврдено од страна на Лион вчера,

Read More

Претседателот на Лион, Жан-Мишел Аулас изјави дека фудбалерот Корентин Толисо може да замине од клубот доколку сака. Играчот од средниот ред на Лион, Корентин Толисо оваа сезона еден од најдобрите играчи на тимот, покажа дека тој е фантастичен фудбалер, па дури и доби покана за националниот

Read More

Големи нереди на Парк ОЛ го одложија стартот на средбата помеѓу Лион и Бешикташ во четвртфиналето од Лига Европа, а тимовите за тоа заработија казни од УЕФА. УЕФА ги казни Лион и Бешикташ со условна забрана за настап во Европа за серијата инциденти кои фановите

Read More

Повторно инцидент со екипата на Лион. Неколку навивачи на Бастија ги нападнаа фудбалерите на Лион за време на загревањето на денешниот натпревар од француското првенство. Домашните фанови го нападнаа гостинскиот голман Метју Горгелан, а потоа и Мемфис Депај, кој сакаше да дели правда и да

Read More

Фудбалскиот клуб Лион ја одреди цената за централниот дефанзивец кој се наоѓа на мета на Барселона. Самуел Умтити е голема желба на Барселона, но постои шанса преговорите да не се одвијат онака како што се очекува. Имено, Лион за 23-годишниот дефанзивец бара дури 32 милиони

Read More

Можноста за мало патување и откривање на нови локации многумина ја користат за посета на најпознатите европски туристички дестинации кои се преполни со туристи но, може да бидат хаотични, пренатрупани и лошо организирани. Затоа покрај стандардните градови како Париз, Рим, Барселона или Прага се издвојуваат

Read More