Monday, Aug 2, 2021
HomePosts Tagged "лимон"

Новите истражувања покажаа лимоноидите, природните споеви присутни во лимонот, го спречуваат развојот на ракот на градите. Дали сте знаеле дека лимонот треба да се искористи цел? Ништо од него не смее да се фрли. И тоа не само поради здравствени причини, туку и поради неверојатниот вкус. Едноставно

Read More

Цвекло со средна големина се чисти од лушпата, се мие и се издлабува во неговиот средиштен дел. Потоа издлабениот дел се полни со сок од исцеден лимон. Треба да отстои една вечер, а потоа се пие сокот. Цвеклото потоа може да се искористи во исхраната. Нема

Read More

Еден брз напиток наутро може многу да го подобри вашето здравје. Половина лимон исцеден во чаша млака вода е чудотворен напиток за нашето тело. Ова се причините поради кои треба да си го подготвуваме секое утро. - Го зајакнува имунитетот - Делува како антиоксиданс - Ја чисти кожата -

Read More

По уживањето во обилната храна, потербно е чистење на организмот. Тоа е најлесно да го направите со пијалок од само две состојки, ѓумбир и лимон. Пвој пијалок е брз и едноставен да го направите и е одличен избор да го исчисти телото од токсините. Ѓумбирот е

Read More