Sunday, Mar 26, 2023
HomePosts Tagged "лето"

Овој петок, 11 август во Епицентар ќе гостува феноменот од DJ како што ја нарекуваат познавачите на techno сценaта, Marina Rubinstein или Dr. Rubinstein. За не повеќе од 5 години оваа девојка исклучиво со DJ-инг успева да си отвори простор во најзначаните берлински клубови, презентирајќи

Read More

Доколку не сте голем љубители на топлото време и деновите сакате да го поминувате во комфорот на вашиот дом, оваа летна сезона воопшто нема да ви биде здодевна. Овие се филмовите кои  ќе бидат актуелни ова лето. Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales Baywatch Wonder Woman The

Read More

Нагласување на очните капаци со темно моливче или сенка Овој ретро  изглед помага во нагласување на очите  Блескава младешка кожа Наместо темните контури нанесете лесна пудра и нагласете ги јаболчниците со светкава светла сенка    Сјајни усни Матираните кармини тргнете ги на страна, ова лето дајте им посебен сјај на вашите

Read More

  Музичките фестивали се одличен алтернативен начин да го поминете вашето лето. Добрата музика, новите луѓе и лудите забави се загарантирани, а ваше е само да купите карта и да се подготвите за највозбудливото лето до сега. Овие се некои од најдобрите летни музички фестивали во

Read More

Од Автомото сојузот на Македонија поради високите температури препорачуваат патување во раните утрински и вечерни часови, со почести одмори и конзумирање повеќе безалкохолни пијалоци. Оттаму информираат дека сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по суви коловози. Препорачуваат внимателно возење, прилагодена брзина

Read More

Време е за најава за вистински летни горештини и токму за тоа ќе послужи денешниот ден со температури кои ќе достигнат максимални 36 степени што укажува дека наскоро ќе ја престигнеме и 40-ка за уште пожешко време. Утрото исто така ќе биде доста топло веќе со

Read More

Бродот амбуланта, кој функционираше во рамки на Единицата за безбедност на вода при општинската организација на Црвениот крст од Охрид и оваа година нема да може да придонесе за зголемување на безбедност на капачите и учесниците во водниот сообраќај на Охридското Езеро, бидејќи не се

Read More

Прилепчани имаат можност да се забавуваат и рекреираат во вештачкото езерце кое се создало од подземни води во напуштениот рудник за мермер во селото Беловодица, пренесува ТВ Нова. Со оглед на самата конфигурација на теренот местото е наречено Прилепско Памук Кале и засега водата е доста

Read More