Sunday, Jan 29, 2023
HomePosts Tagged "летен десерт"

Ова видео ќе ви покаже како да направите интересни чоколадни чинии со шарени трошки во кои можете да го послужите сладоледот на сосема нов и поинтересен начин. Сигурни сме дека вашите гости  ќе бидат воодушевени, не само од вкусот туку и од изгледот на вашиот десерт. Состојки: 4

Read More

Без премногу да ви одзема време и без печење, овој лесен десерт е уште една идеална опција за топлите денови. Потребни состојки: * 150 гр. бисквити * 2 дл. млеко (За чоколадниот фил): * 2 пудинзи од чоколадо * 4 лажици шеќер * 3 лажици сечкани лешници * 100 гр. чоколадо за готвење *

Read More