Sunday, Jan 29, 2023
HomePosts Tagged "куфер"

Конечно е смислен патнички куфер на кој ќе можете да се возите и на тој начин да му кажете збогум на пешачењето по аеродромите. Како што пренесуваат американските медиуми, моторизираниот куфер „Модобег“ е сигурен за патувања во однос на тоа дека тркалата му се доволно

Read More

Кинески тинејџер на возраст од 16 години бил откриен во куфер преку кој сакал да се прошверцува на аеродромот во Дубаи со авион кој полетал од Шангај. Тој успеал да влезе во куферот откако ја прескокнал оградата на аеродромот во Шангај и никој од службениците

Read More

Грчката полиција била алармирана дека е откриен „сомнителен“ куфер во центарот на Атина, јави агенцијата АНА-МПА. Куферот бил забележан од страна на минувач во еден контејнер за смет во близина на седиштето на Унијата на грчките индустријалци. По добиената информација за откриениот куфер, полицијата го блокрала

Read More

Среќни сте што пристигнавте на плажа, но не ви се допаѓа што мора да го трошите времето на распакување. Овој проблем, како и целото распакување и повторно пакување (за кон дома), можете да ги прескокнете со еден иновативен куфер кој со едноставен потег се претвора

Read More