Tuesday, Sep 28, 2021
HomePosts Tagged "куче"

Доколку вашата идна сопруга е обожавател на кучиња, еве еден качин како може да ја израдувата на вашиот „ голем ден“. [video width="400" height="400" mp4="http://pozitiv.mk/wp-content/uploads/2017/06/19320305_1915079485380486_8581403086143094784_n.mp4"][/video]

Read More

„Фејс тајм“ е апликација која ни помага преку видео повик да се поврземе со саканите безразлика на кое место во светот се наоѓаме, но дали ова апликација е само за луѓе? Погледнете ја оваа преслатка Хаска која се радува на видео повикот од страна на нејзиниот

Read More

Погледнете ја оваа слатка кафеава пудлица која не дозволува нејзиниот сопственик да го погали малото киченце од расата териер. [video width="400" height="224" mp4="http://pozitiv.mk/wp-content/uploads/2017/06/19132066_1719416311691683_5494055008934559744_n.mp4"][/video]

Read More

На Руската телевизија "Мир24" за време на вестите се појави неочекуван гостин. Прво се шеташе околу масата и водителката бидејќи сакаше да го испита теренот, а потоа ги искористи своите 5 минути, дури не му требаа ни пет минути. Црно куче скокна на масата до водителката,

Read More

Органите на редот во многу поголем број и со многу поефикасна акција се присутни на протестот пред куќата на грозоморниот убиец на куче во Скопје отколку пред гневната толпа која линчуваше новинари и пратеници во македонското Собрание. Обвинителството и МВР ја покажаа својата ефикасност и брзина

Read More

Вечерва е приведен скопјанецот кој попладнево уби куче пред кафулето „Радио бар“, пред очите на гостите и случајни минувачи. Според очевидците, средовечниот маж, му се приближил на кучето и почнал да го удира со метална шипка, иако првичните информации беа дека го заклал со секира. Кога

Read More

Монструозно дело среде Скопје. Пред кафулето РадиоБар човек со секира уби куче. Очевидците кои беа сведоци на овој грозоморен чин на социјалната мрежа фејсбук објавувија фотографија и видео од грозоморниот настан и истакнуваат дека го пријавиле случајот во МВР. Тие додаваат и дека убиецот истакнал

Read More

Ѕверските постапки на луѓето немаат крај. Трујачите расфрлаат отров низ оптина Ѓорче Петров. Ова куче е отруено вчера. Расфрлан е отров по тротоарите и пред дворовите. Состојбата е алармантна, внимавајте каде ги шетате вашите миленици. Загрозени се и оние миленици кои се во дворовите бидејќи

Read More

Деветгодишно дете од Катланово завршило на Инфективна откако вчера било каснато од куче. Поради сериозноста на повеќето повреди, лекарите го задржале на болничко лекување. Од таму соопштија дека изминатите три дена имале уште 7 прегледи на лица нападнати од кучиња, и сите биле амбулантски третирани, а

Read More