Monday, Jun 24, 2024
HomePosts Tagged "критики"

Појавувањето на екс фудбалерот Дејвид Бекам во новиот филм Кралот Артур: Легендата на мечот привлече многу негативни реакции за неговите актерски способности. Филмот утре ќе започне да се прикажува во кино салите на глобално ниво, но фановите не се задоволни откако го погледнаа последниот трејлер. Затоа

Read More

Македонија не успеа да обезбеди пласман пласман за Европското првенство 2017 година очигледно дека работите во македонската кошаркарска репрезентација не секако порано, а околу тоа со свој став се огласи најдобриот македонски кошаркар, Перо Антиќ. Членот на Фенербахче веќе извесно време е во конфликт со

Read More

Раперот Кание Вест остро возврати на критики на својот поранешен партнер, музичарот Кид Кади. Кид ги критикуваше „лажните музичари“ и ги наведе раперите Кание Вест и Дрејк. „Бев лојален на оние кои не беа лојални кон мене и тоа сега заврши. Сега сум јас вашата

Read More

Претседателот Иванов ги прими акредитивните писма на новиот европски амбасадор Самуел Жбогар, но притоа му укажа на некоректниот однос на ЕУ кон Македонија во деловите за справување на бегалската криза од која произлегуваат безбедносни ризици, како и за блокадата во интегративните процеси иако е добиена

Read More

СДСМ продолжува со критиките кон власта за лошото справување со последиците од поплавите кои го погодија Скопје во кои имаше голем број на човечки жртви и огромна материјална штета, па затоа побараа да се зголеми интервентниот надоместок. - На овие луѓе, кои останаа без ништо итно

Read More

Елен Деџенерис се најде на мета на обвиненија за ширење на расизам откако на Твитер објави фотографија од Јусен Болт, на која со помош на „Фотошоп“ Елен се „најде“ на грбот на Болт за време на негова трка, со коментар: „Од сега вака ги завршувам

Read More

СДСМ упати жестоки критики против проектот „Мој термин“ за кој сметаат дека е нефункционален, додека пак Никола Тодоров министерот за здравство и нов вице премиер смета дека проектот ги дал посакуваните резултати и веќе е копиран во други држави. - Дури 82 новороденчиња починале во првите

Read More

Можеби Twitter корисниците се некогаш премногу критични но, новиот постер на Американскиот Црвен крст за безбедност на базените премногу дава расистички пораки. Идејата на постерот е да им посочи на децата што е кул, а што не додека се на базен, но за жал сите

Read More

Актерката Мег Рајан по долги години на криење од јавноста конечно се појави на доделувањето на наградите „Тони“ но, нејзиното лице речиси упрапостено од пластичните операции беше главен мотив за злобни коментари на интернет троловите кои ја споредуваа со Џокерот. Тоа доведе до жестоки „контри“

Read More

Јавноста повторно се „забавува“ со небулозните прашања од тестовите за екстерно тестирање на кои одговараат македонските ученици и повторно се активираат дежурните критичари на проектот кој го нарекуваат непотребен, тежок за децата и без јасни резултати и ефекти. Од министерството за образование посочуваат дека немаат намера

Read More