Wednesday, Feb 28, 2024
HomePosts Tagged "Кристијано Роналдо"

Правните застапници на Кристијано Роналдо жестоко ги негираат сите шпекулации дека наводно фудбалерот сексуално нападнал девојка во 2009-та година и дека и платил голема сума на пари само за да ја замолчи. „Тоа е новинарска фикција. Овие обвинувања се срамни. Роналдо ќе стори сè за да

Read More

Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо им го честита на муслиманите големиот празник Курбан Бајрам со желби да го поминат во мир и благослов. Португалскиот ас е познат и по својот хуман ангажман во Палестина и неодамнешната посета на Мороко каде со својот син се сликаше во

Read More

Контроверзниот поп пејач Џастин Бибер разговарал со своите менаџери за добивање на филмска улога во заеднички проект во кој ќе биде вклучена и фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо. Оваа идеја им се допаднала на повеќе филмски студија бидејќи двете светски познати личности ќе може да привлечат голем

Read More

Мега фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо лансираше апликација за смартфон CR7 Selfie со која неговите фанови ќе може да направат селфи со популарниот шампион. Апликацијата нуди повеќе пози од Роналдо кои може да ги „фотошопирате“ на вашите слики. Кристијано Роналдо иако важи за ескцентричен фудбалер кој

Read More

Ирската нискобуџетна авиокомпанија „Рајанер“ му посвети авион на Кристијано Роналдо. Претходно аеродромот на островот Мадеира, родното место на Роналдо беше именуван по фудбалерот на Реал Мадрид, а од авиокомпанијата му посветија „брендиран“ авион „Рајналдо“. Роналдо е еден од најисплатливите спортисти на сите времиња кој заработува стотици

Read More

Светскиот фудбалски ас Кристијано Роналдо иако секогаш сака да го истакнува мускелестото тело и да позира пред камерите никогаше не се тетовирал, за разлика од многу свои колеги како на пример Лео Меси кој практично и да нема слободно место на телото. Причината за избегнување

Read More

Португалската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо ќе го отвори својот хотел со пет ѕвездички, „Пестана ЦР7“. Ова е првиот од четири планирани хотели за чија изградба фудбалерот на Реал мадрид потроши 70 милиони евра. Се очекува до крајот на оваа година и Лисабон да добие ваков

Read More

Кристијано Роналдо е на заслужен одмор по напорната сезона во која ги освои Лигата на шампионите и Европското фудбалско првенство, па редно е и да се почасти со ново возило. Овој пат, фудбалскиот милионер го купи луксузниот Bugatty Veyron кој вреди неколку милиони евра, но

Read More

Кристијано Роналдо речиси сигурно ќе го пропушти првиот официјален натпревар на Реал Мадрид во новата сезона против Севилја во европскиот Суперкуп на 9 август во Трондхајм поради повредата на Европското првенство во Франција. Роналдо после повредата нема направено детални прегледи на магнетна резонанца, па медиумите веднаш

Read More

Откако се смирија страстите по возбудливото финале меѓу Португалија и Франција каде имаше премногу емотивни моменти, проговоре и фудбалерот Паје кој уште на стартот го собори Кристијано Роналдо повредувајќи го неговото колено. Роналдо се обиде уште десетина минути да остане на терен, но кога силно

Read More