Tuesday, Oct 3, 2023
HomePosts Tagged "Крем"

Малку време за подготовка за големо уживање. Овој рецепт ќе ви послужи за секоја прилика. Потребни состојки: * 250 гр. слатка павлака * 3 лажички капучино со вкус на карамел или лешник * 2 јајца * 3 лажици шеќер * Какао за гарнир * Кора од портокал или лимон за гарнир Начин на

Read More

Оние кои се одлучни до крај да го „истераат“ својот велигденски пост секојдневно се лимитирани со посебен режим на исхана и не можат толку лесно да се препуштат на слатките задоволства. За тоа еве еден лесен и вкусен рецепт кој не бара многу време за спремање,

Read More