Sunday, Mar 19, 2023
HomePosts Tagged "крекери"

Вистинска можнст да се обидете да подготвите крекери во домашни услови и тоа надополнети со неодоливиот вкус на кашкавал, во нашиот случај чедар и пармезан. Одлични за појадок или мезе. Потребни состојки * 2 лажици путер без сол, на собна температура * 3/4 шолја чедар кашкавал, рендан * 1/3

Read More